Aspi

e-mail: kontakt@joannapyra.pl tel: +48 668 667 347

Kursy

Kursy

Misją ASPI jest udzielanie profesjonalnej pomocy dzieciom ze spektrum autyzmu oraz osobom z zespołem Aspergera oraz ich rodzicom i terapeutom, a także upowszechnianie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu poprzez organizację szkoleń i warsztatów.

Karmienie terapeutyczne

ZAPRASZAMY  NA KURS PODSTAWOWY
Karmienie terapeutyczne i możliwości interwencji żywieniowej, regulacja i samoregulacja
wsparcie karmienia noworodków, wprowadzanie pokarmów stałych – wyzwania i możliwości interwencji terapeutycznej i żywieniowej. Program SMAKOLAKI .

KARMIENIE TERAPEUTYCZNE HUMAN TOUCH

prowadzenie:
mgr MONIKA HABIK NEUROGEN
neurologopeda kliniczny,
terapeuta karmienia i interwencji żywieniowej

Koncepcja KARMIENIA TERAPEUTYCZNEGO HUMAN TOUCH
skupia się przede wszystkim na spersonalizowanym
wspomaganiu rozwoju Dziecka, ale zwraca też uwagę na potrzebę ciągłego rozwoju kompetencji rodziców i terapeuty przez budowanie pozytywnych relacji. Zobacz dziecko –wspieranie fundamentalnej potrzeby i umiejętności patrzenia, obserwacji, empatii i współodczuwania. Mirroring, wielozmysłowe możliwości komunikacji i aktywności własnej Dziecka . Nie tylko karmimy, ale przede wszystkim odżywiamy.
Wczesna interwencja, karmienie terapeutyczne dzieci z grupy ryzyka , profilaktyka zaburzeń jedzenia i picia , wsparcie dla rozwoju komunikacji, funkcji poznawczych, dojrzałości OUN.
Strategie karmienia, przeciwdziałanie kompensacjom, patologicznym wzorcom przyjmowania pokarmów, konsystencja, temperatura i smak potraw dobrany indywidualnie dla dziecka, jego możliwości na danym etapie rozwoju, sposób karmienia, bezpieczne karmienie, przede wszystkim profilaktyka awersji pokarmowych. Wszystko jest ważne, ale przede wszystkim obiektywna diagnoza dystrakcji w procesie jedzenia i picia, zarówno sensorycznym, motorycznym, emocjonalnym jak żywieniowym. ZOBACZ DZIECKO..

Miejsce: OENiPAS Czudec

Koszt: 270 zł

Zaliczka do 26.03.2018 - 150zł

Pełna wpłata do 09.04.2018

Wpłaty na konto:

ASPI Joanna Pyra

Alior Bank 79 2490 0005 0000 4500 6278 9772

zapisz się
Zobacz nasz profil na Facebooku

© Copyright by joannapyra.pl
Realizacja: Magico.pl